Güvenlik Testleri

Bilişim sistemlerinin maksimum performans ve olası tehditlere karşı güvenlik çeşitli güvenlik testlerinden geçmesi gerekmektedir.

Kurumsal bilişim sistemlerine farklı testler uygulayarak, sistemlerin performanslarının ölçülerek, iyileştirme öneriler, güvenlik zafiyetlerinin erkenden tespit edilerek, oluşabilecek risklere karşı önlem alınması için öneriler sunuyoruz. Bu testlerden bazıları şunlardır;

Yük Testleri: Bilişim sistemlerinin iç ve dış saldırılara karşı ne kadar dirençli olduğunu ölçmek ve olası açıkları kapamak amacıyla yapılmaktadır.

Stres Testleri :  Bilişim sistemlerinin maksimum kullanıcıyla test ederek olası bir kaosun önüne geçmek amacıyla yapılmaktadır.

DOS/DDOS Testleri :

Dos/DDoS saldırıları, bilişim sistemlerinin işleyişini belirli bir süre durdurulması amacıyla yapılmaktadır. Dos/DDos testleriyle sistemin bu tip saldırılara karşı dayanıklığı ölçülmesi amacıyla yapılan testlerdir.

 

Kullanıcı Kabul Testleri:  İşletmelerde bilişim sistemine entegre olacak yazılım ve donanıma yönelik güvenlik testidir. Aksi halde  güvenli sisteme ilave edilen güvensiz bir yazılımdan saldırganlar sisteme sızarak, sistemin tamamına zarar verebilirler.   BLM Bilişim olarak sisteme eklenecek yazılım ve donanımla ilgili güvenlik testleri yaparak sistemin güvenliğini korumuş oluyoruz.