NESNELERİN İNTERNETİ DANIŞMANLIĞI

Nesnelerin İnterneti (IoT) Danışmanları Ne Yapar?

Nesnelerin İnterneti’ne (IoT) olan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Dünya yavaş yavaş dijitalleştirilmiş bir veri çağına geçiyor. IoT, daha fazla değer sunmak için ortaya çıkan teknolojik trendleri ticari operasyonlarla etkin bir şekilde birleştirir. 

İş ekipmanının insan etkileşimi olmadan otomatik ve bağımsız olarak çalışmasına izin vererek iş operasyonunu inanılmaz derecede düşük bir maliyetle üretkenliği önemli ölçüde artırır. Bununla birlikte, IoT stratejileri sektöre göre değişir, iş içindeki ve arasındaki kesintilere dayanmak için şirketler, tekniği operasyonlarına etkili bir şekilde dahil etmek için bir IoT Danışmanının uzmanlığına ihtiyaç duyar.

IoT uzmanları, tedarik yaklaşımlarını belirler ve hem iş operasyonlarını hem de hizmet sunumunu geliştirmek için IoT ağ geçidi cihazlarını verimli bir şekilde optimize edecek kesintisiz veri akışı için alım hizmetleri önerir .

Endüstri 4.0

İş operasyonlarına otomasyon, yapay zeka ve diğer makine öğrenimi fırsatlarını uygulayarak sektörünüzü alt üst edin.

Bulut Hizmeti Entegrasyonu

Tek bir sanal ortam kullanarak operasyonel verilere ve çeşitli iş uygulamalarına sorunsuz erişim sağlayın.

IoT Strateji Tanımı

Mümkün olan en yüksek değeri sağlayacak yollarla IoT’yi mevcut iş operasyonlarına nasıl dahil edeceğinizi keşfedin.

Veri Kullanım Değerlendirmesi

Mevcut bilgileri verimli bir şekilde kullanacak ve ilgili verileri olası satış noktalarına doğru bir şekilde tahsis edecek araçları uygulayın

Teknolojik Kişilik

Kullanıcı girişinin, sohbet robotlarında ve diğer etkileşimli kullanıcı temas noktalarında teknolojik kişiliği tanımlamasına ve geliştirmesine izin verin.

Kişiselleştirilmiş Kullanıcı Deneyimleri

Entegre yapay zekanın zamandan ve paradan tasarruf ederken kişiselleştirilmiş ve duyarlı kullanıcı etkileşimi yürütmesine izin verin.

Neden Nesnelerin İnterneti (IoT) Danışmanlığı Almalısınız?

Nesnelerin İnterneti’nin arkasındaki ideoloji, verileri insan etkileşimi olmadan dijital olarak paylaşmak için gömülü sensörler ve teknoloji cihazları etrafında dönse de, IoT talep uzmanlığını verimli bir şekilde pratik hale getirir. İşletmelerin bir IoT Danışmanı ile elde ettiği şey budur. İşte bu uzmanların şirketler için neler yapabileceğine dair bazı fikirler:

IoT’ye Giriş

IoT ile gelen avantajlara ihtiyaç duyan şirketler, IoT’nin değer sağlamak için nasıl tam olarak dahil edilebileceğini görmek için önce hem teknoloji sistemlerini hem de fiziksel operasyonlarını değerlendirecek bir uzmana ihtiyaç duyacaktır. IoT’nin temel özlerinden biri, daha hızlı uygulama nedeniyle verimliliği artırmak için otomatikleştirilmiş girdiler yoluyla süreçleri iyileştirmek için cihazların bağlantısını kullanmaktır. Örneğin, fiziksel ürünler satan bir işletme, otomatik güncellemeleri başlatmak için ürüne yazılım ekler. Bu durumda, bir IoT uzmanı bir kuruluşu değerlendirir ve fiziksel ürünlerle sorunsuz bir şekilde uymasını sağlamak için bu operasyonları yürütmek için IoT ile ilgili her şeyi sunma riskini değerlendirir .

Donanım Entegrasyonu

Bir işletmeyi IoT’ye giriş için değerlendirmenin ardından, genellikle entegrasyon için donanımın tam yeri belirlenir. Bir IoT Uzmanı, yeni verilere erişim sağlayarak iş operasyonlarını geliştirirken yapay olarak yönetilebilecek ekipmanı tanımlar . Bu, bakımı tahmin etmeye ve kullanımını yönetmeye yardımcı olacak üretim ekipmanı olabilir. Ek olarak, danışman, benzer mevcut veya eşlik eden ürün veya hizmetleri iyileştirmek için kullanılabilecek yeni ürünler hakkında tüketici ölçütleri hakkında bilgi sağlayacak donanımı da entegre edecektir. Bu durumda, verimliliğe yönelik kesintisiz veri akışı için çevredeki cihazları değiştirmek için uzman becerilerine daha çok ihtiyaç duyulur .

Dahili Operasyonel İyileştirme ve Modeller

Donanımın etkili bir şekilde entegre edilmesi, operasyonel iyileştirme ile sonuçlanır. İlk olarak, bir Nesnelerin İnterneti (IoT) Danışmanı ile fiziksel faaliyetlerle ilişkili maliyetleri düşürürken IoT uygulaması sayesinde iş üretkenliği artar. Yani, danışman ayrıca iş departmanları ve yan kuruluşlar arasındaki işbirliğini ilerleten verilere daha hızlı erişim olmasını sağlar. Örneğin, üretim, pazarlama, satış ve lojistik departmanı, sonraki üretimde verimlilik için bir ürünü zenginleştiren verileri birleştirir ve bunlara erişir, dakika dakika envanter mevcudiyeti, tedarik zinciri takibi ve pazarlama için uygulanacak stratejiler sağlar.

IoT aracılığıyla bir uzman, bağlı cihazlardan gelen verilerden yararlanarak verimliliğini optimize etmek için iş modellerinde de reform yapabilir.

SaaS Şirketleri için IoT Ürünleri Önerin

Bir IoT Uzmanı beceri seti, BT şirketlerine IoT ürünleri önermeye kadar uzanır. Bu uzmanlar, Nesnelerin İnterneti konusundaki anlayışları sayesinde, diğer ürünleri artırırken aynı zamanda IoT işlerini geliştirecek ürün veya hizmetleri tahmin edebilirler. Bu bir sensör, yazılım veya trendi ilerleten herhangi bir teknolojik cihaz, yani Nesnelerin İnterneti olabilir.

Bugün Consultport ile iletişime geçin. Danışmanlık uzmanlarından oluşan geniş tabanımız aracılığıyla, IoT’nin şirketiniz için önemini ve ne kadar önemli olduğunu anlayan ve iş potansiyelinizi geliştirme zihniyetiyle prosedürü güvenle uygulayabilecek deneyimli Nesnelerin İnterneti (IoT) Danışmanları ile bağlantı kurmanızı sağlayabiliriz.