Yazılım Geliştirme ve Süreç Yönetimi Danışmanlığı

Bilişim sektöründeki uzun yıllar süren deneyimlerimizi, güncel bilgilerle harmanlayarak, müşterilerimizin yazılım iş süreçlerinin iyileştirilmesinde ve kuruma özgü yazılım geliştirmede kullanıyoruz.

Yazılım Geliştirme ve Süreç Yönetimi 

Tek kişilik firmadan binlerce çalışanı olan çok çeşitli sektörlere kadar geliştirdiğimiz yazılım uygulamalarıyla, yazılım ve kurumların iş süreçleri konusunda yoğun bilgi birikimimiz oldu. Uzun yıllardır bilişim sektörü etkinliklerine katkı ve katılımlarımızla yazılım araç ve yöntemleri hakkında güncel bilgiyi, deneyimlerimizle biriktirdik. İş ve yazılım teknolojileri alanındaki deneyimlerimizle, kurumlara zaman-kalite-maliyet üçgeni çerçevesinde yazılım projeleri geliştirip, yönetmekteyiz.

Yazılım Geliştirme ve Süreç Yönetimi Hizmetlerimiz;

  1. Yazılım geliştirme Dilleri ve Veritabanları
  • Web Tabanlı (Java, .NET, C#, vb) yazılım geliştirme
  • İlişkisel veritabanı yönetim sistemlerini (Oracle, IBM DB2, Microsoft SQL
  • Server, mySQL vb.) kullanmı
  • Kurumlara Yazılım Geliştirmede Sistem Analiz, Geliştirme ve ProjeYönetimi Desteği Sunma
  1. Proje yönetimi

Yazılım Projeleri Yönetim Desteği; Project Management Institute (PMI) tarafından “A Guide to the Project  Management Body of Knowledge” (PMBOK Guide) ile  tanımlanmış olan Proje Yönetim Metodolojisi ile Çevik Yazılım Geliştirme Metodolojisini kullanıyoruz.

  1. Yazılım Süreç İyileştirme

Kurumların yazılım geliştirme süreçlerini analiz ederek, uluslar arası kabul görmüş  yöntemlerle yazılım süreçlerinin iyileştirilmesi için danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

  1. Kalite yönetimi danışmanlığı

Bilişim ve Yazılım şirketlerine uluslar arası kabul görmüş kalite yönetim sistemleri  oluşturma ve değerlendirme çerçevesinde aşağıdaki hizmetleri sunuyoruz;

ISO 9001:2000 esaslı kalite sistemi oluşturma

CMMI, ISO 15504 esaslı değerlendirme ve yazılım süreç iyileştirme

ITIL ve COBIT esaslı değerlendirme ve süreç iyileştirme